[Nieaktualne] Lot balonem

On 10 maja 2011

Balon nad Krakowem, zdjęcie pochodzi ze strony www.hiflyer.pl

Niestety! Loty balonem przestały funkcjonować na Bulwarach Wiślanych w listopadzie 2015. Podobno balon ma się pojawić ponownie w 2016 roku w innej krakowskiej lokalizacji.

Z platformy widokowej balonu wznoszącego się nad Krakowiem można spoglądać na cały jego teren – unikalnu układ urbanistyczny Starego Miasta wraz z wybijającymi się wieżami Kościoła Mariackiego, ciasne uliczki na Kaziemirzu, wijącą się, srebrzystą Wisłę. Z powietrza doskonale widać wszystkie krakowskie kopce i inne charakterystyczne punkty miasta. Przy dobrej widoczności, bez problemu można zobaczyć nawet Tatry!

Balon widokowy

Balon z platformą widokową uwiązany jest nieopodal ronda Grunwaldzkiego, w samym centrum miasta, u stóp Wawelu. Jedna podróż (wznoszenie się, podziwianie widoku, opadanie) trwa ok. 15 minut, a jej cena wynosi 20-40zł od osoby. Balon napełniony helem wznosi się na wyskość do 180m i zabiera na pokład do 30 osób, jednak parametry te mogą być ograniczane – zależnie od pogody.

Podróź balonem

Przed odwiedzinami, warto zadzwonić pod numer 511 802 202, gdzie potwierdzić można, że pogoda pozwala dziś na podróż balonem. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych oraz dla dzieci.

Przydatne linki
One Response to “[Nieaktualne] Lot balonem”

Dodaj komentarz