Wielka Parada Smoków 2015

On 11 maja 2010
Wielka Parada Smoków - Widowisko Plenerowe na Wiśle, fot. paradasmokow.pl

Wielka Parada Smoków – Widowisko Plenerowe na Wiśle, fot. paradasmokow.pl

W ostatni majowy weekend ( 30 – 31 maja 2015 ), w Krakowie odbędzie się dwudniowy Smoczy Piknik Rodzinny (zwany też Smoczym Weekendem). W pobliżu Smoczej Jamy, przez dwa dni organizowana będzie niezliczona ilość atrakcji dla najmłodszych i trochę starszych dzieci: festyn rycerski, występy zespołów muzycznych i tanecznych, konkursy, gry i zabawy. W tym roku tematem przewodnim jest kultura sąsiadów Polski.

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle

W sobotę wieczorem, około godziny 22:00, w okolicach Wawelu, podziwiać będzie można spektakularne  (tak przynajmniej było w zeszłym roku)  Wielkie Widowisko Plenerowe. Przedstawienie z laserami, fajerwerkami, muzyką… oraz oczywiście latającymi smokaminaturalnych rozmiarów‚, animowanymi przez aktorów Teatru Groteska.

Wielka Parada Smoków z Czterech Stron Świata

Parada na której zaprezentowane zostaną ogromne smoki wykonane przez dzieci oraz ich opiekunów, rozpocznie się  w niedzielę o 12:00 pod Wawelem i przejdzie ulicą Grodzką aż pod Sukiennice. Przemarszowi smoków stworzonych przez dzieci, towarzyszyć będą rycerze oraz księżniczki, a także szczudlarze, żonglerzy i tancerze.

Parada Smoków Plan i Dojazd

Szczegółowy program Smoczego Pikniku Rodzinnego:

 • Całe wydarzenie odbędzie się w dniach 30 – 31 maja 2015. Przez oba dni, pod Smoczą Jamą będą trwały animacje, konkursy i występy.
  • sobota 10:00 – 21:30
  • niedziela 10:00 – 19:00
 • Wielkie Widowisko Plenerowe
  • sobota  22:00
 • Wielka Parada Smoków
  • niedziela 12:00 – 15:00 przemarsz ulicą Grodzką spod Wawel na Rynek Starego Miasta

Wszystkie atrakcje są bezpłatne, jednak na Widowisko Plenerowe można kupić bilet  na miejsca siedzące w loży VIP, skąd doskonale widać cały pokaz. Dodatkowe kursy środków komunikacji miejskiej nie zostały przewidziane. Niemal pod samym Wawelem znajduje się parking podziemny.

Zobacz też inne Atrakcje Dla Dzieci

Przydatne Linki Dla Uczestników Weekendowej Parady Smoków
Dodaj komentarz